Automobil otkriva karakter vlasnika

Petar Živković

14. 07. 2012. u 21:59

Novosti istražuju: Kakve automobile ko vozi i da li njihov izbor otkriva karakter vlasnika. Izbor vozila otkriva mnogo toga o muškarcima. U čak 48 odsto slučajeva kupac bira prema – boji

PRE tridesetak i više godina su se neženje u srpskim, već tada opustelim selima, vajkale da bi lakše našli mladu da imaju para da kupe “ladu karavanku”. Takve momke danas više niko i ne gleda, a devojke se mnogo češće odlučuju za tipove koji voze džipove. Izbor automobila mnogo govori o karakteru njegovog vlasnika, ali pre svega o dubini džepa!

Istraživanja kažu da ljudi u čak 48 odsto slučajeva biraju automobil prema boji, a više od trećine je spremno i da doplati za omiljenu boju. Pogotovo to nije problem ženama. Muškarce više interesuju neki tehnički detalji, potrošnja i slično...

Belosvetski istraživači kažu da “ferarije”, “poršee”, “jaguare”, voze “alfa - mužjaci”. Kod nas je takvih, ne zbog količine muških hormona, već zbog para, malo.

OPREMA DOK u svetu najviše pažnje, kada je dodatna oprema u pitanju, kupci poklanjaju bezbednosnim sistemima, elektronskim spravicama “gedžetima”, kod nas je i dalje vrhunac opremljenosti - klima uređaj i CD plejer... Tako je nedavno, na prezentaciji “fijata 500 l”, koji se pravi u Kragujevcu, jedan od kolega, kada su ponosni domaćini predstavili aparat za espreso kafu u ovom automobilu, sasvim ozbiljno pitao - a može li da kuva i šumadijski čaj!

Vozače BMV u svetu bije glas da su hedonisti. Kod nas je u ovaj auto većinom spakovana menadžersko-direktorska bratija, koja, doduše, poslednjih godina, umesto u “mečke” i “bembare” radije uskače u “škode oktavije”, navodno savetovana od pi-ar službi da je bolje da ne bodu oči. Svetski stručnjaci za psihu kažu i da su za volanom “audija” harizmatični muškarci koji damama lako slamaju srca...

Psiholozi dalje tvrde da izbor automobila potpuno otkriva muški karakter. Ali, kaže jedna skorija studija, tačniji rezultati se dobiju kada se uzme u obzir automobil koji bi voleli da voze.

Skupocene automobile kupuju dobro situirani ljudi, koji hoće da pokažu svoju moć. Oni poručuju da su uspešni, da su lideri. Oni koji o tim automobilima maštaju upravo sanjaju o takvom statusu.

Mercedes” vole ljudi koji su smireni, koji uživaju i u luksuzu, ali i u bezbednom okruženju. Većinom su to sredovečni ljudi, koji znaju šta hoće i koji cene kvalitet i proverene vrednosti.

Nekada je kod nas “mečka” bila najpopularnije borbeno vozilo “jagnjećih brigada”, koje su krstarile Srbijom... Sada, kažu u našim prodajnim salonima, i veliki broj mladih dama, koje nisu bile ni rođene u doba kada je Dženis Džoplin molila Tvorca da joj kupi “mercedes-benc”, odlučuje se za kupovinu ovog automobila i to ne samo A klasu već i najskuplje i najbrže krstarice ovog brenda. Ko ima dovoljno para lako se odluči za kvalitet.

Jaguar” vole muškarci koji znaju da uživaju u lepoti i koji su skloni da ga kupe čak i na kredit. Prema anketama, svaki četvrti vozač “jaguara” je u dugovima.

Za “volvo” tvrde da ga voze ljudi pomalo teške, preke naravi, proračunati likovi, koji vole da imaju i imidž porodičnih ljudi. Vole svoj automobil poput člana domaćinstva i zato im svaki kvar teško pada.

Vozači “poršea” su, tvrde stručnjaci, fizički hiperaktivni, njihov auto liči na njih, zgodan je i seksi!

Istraživanjima i anketama na ovu temu nigda kraja. Tako “sitroene” voze umetnici, “sabe” psihijatri, “opele” i “fordove” praktični, nenametljivi ljudi, koji vole život bez nekih naročitih turbulencija. Pomalo su stidljivi, povučeni, i, kažu, više skloni gojaznosti od ostalih.

Narodni automobil”, nemački “folksvagen”, voze ljudi koji se ne mogu nikako podvesti pod jednu generalizovanu osobinu! Toliko su vozači različiti, toliko imaju drugačije navike, poglede na svet, želje, da su i stručnjaci zbunjeni.

Šta bi tek rekli za našu opsednutost “golfovima”, za uporno dokazivanje da od “golfa dvojke” nije napravljen bolji auto. Pa kod nas ni “buba” još nema status oldtajmera!


ŠTA OTKRIVAJU BOJE

* CRVENE automobile vole da voze energični, snalažljivi tipovi prepuni libida, šarmantni, duhoviti.

* Srebrna metalize kola vole jaki, stabilni i smireni ljudi. Oni uvek rado komentarišu tuđu vožnju.

* Žuta vozila su kao po pravilu u vlasništvu inteligentnih osoba, veoma prijatnih, društvenih, nadasve ljubaznih i lepo vaspitanih.

* Plave voze veseli tipovi, skloni šalama.

* Zeleno vozilo odaje smirenog, lako predvidivog muškarca, pedantnu, šarmantnu ženu.

* Crnu boju najviše vole poslovni ljudi, a belu otvoreni, komunikativni.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (16)

maks

14.07.2012. 22:11

Ma pricajte vi sta god ocete ali dok japanac ne sastavi auto to nije nizasta. Nema boljeg auta od japanskog posebno nissana kao sto je skyline gtr r34 i nissan gtr r35 to je prava zver.

VEKA

15.07.2012. 04:20

@maks - haha nema boljeg auta od skyline,, prvo ruzan,, drugo gadan,, tece japanac,, cetvrto za te par emozes kupiti mnogo bolji i sa vise konja posto kod njega samo konja ima itd, jesi li nekad vozio japance u istoj klasi sa nemcima u krivinama itd,, ako jesi sta mislis.. ne mislis nista jer si slabo upucen

seljakLA

16.07.2012. 18:22

@maks - makso dzabe ti pricas ovim seljacima, naveo si apsolutno pravi auto NISSAN, a bar im napisi u koji Nissan moze i porshe da blene meni nece verovati zbog onog imena u levom cosku. Golf II idi begaj, smrdi mu iz auspuha ......

mile

15.07.2012. 02:28

@igel - ni jedan drzavnik ne vozi, vec ga voze-vozaci:)svakako, u nemackom autu. to stoji.

Paja

15.07.2012. 07:22

@igel - Koji drzavnik vozi japanski auto? Na primer Japanski car... Je l' dovoljno visok drzavnik? Btw, vozi se u Nissan President-u... (jok, uzece Mercedes)...

Lucky

15.07.2012. 02:02

A, bas bih voleo da znam ali istinu sta voze "igel-maks i djura", ja npr. vozim C-280, a u voznom parku jos se sjaje, Rav-4, 4 runnneer i altima, ali i dalje je za mene broj 1 Camry koju sam vozio 7 leta i odnelo je osiguranje, a u zamenu stigla rava... Koji drzavnici voze folciku, golfa, itd......

ns

15.07.2012. 02:53

postoje ljudi koji imaju kesa al ce se radije odluciti za skodu ili nesto slicno pre nego za bmw-a, znam ih par koji rade kao profesori ili neke druge profesije da ne bi upadali okolini u oci, to su auto nakrcana opremom do panja, a opet imate likove koji uzmu klot audija ili bmw-a ali njima to hrani ego

Marko

15.07.2012. 07:32

Sve su ovo gluposti i generalizacije,ne znam koja je svrha ovakvih tekstova.Ja i svi koje znam gledamo godiste prvo,marku,kilometrazu,servisnu knjizicu,opremu,opste stanje auta pa tek onda boju,meni je boja zadnja,bukvalno.I nekad sam vozio audi,pa vw,pa BMW,sad vozim seata,pa sta sam ja,sve ovo sto ste napisali?

stanimir

16.07.2012. 23:22

Imam privatni biznis , dobre prihode i vozim sredjenog keca i crkavam od smeha kad gledam "frajere" koji voze dzipove i automobile od 2000 kubika u gradskoj guzvi , placaju rate , obavezan servis , lizing , kasko , preskupu registraciju , strahuju od najmanje ogrebotine i drhte svako jutro da li im je auto na parkingu . Stvarno treba biti hedonista i imati karakter da bi vozio auto kome cena pada po 1000 evra sa svakom godinom starosti .

Milovan Milovanović

17.07.2012. 09:02

Automobil otkriva da li je vlasnik uredno izmirivao svoje poreske obaveze ili nije i da li je "kontroverzni biznismen" ili obični građanin.

Zlatan

15.08.2012. 23:57

Ja nemam auto. Da li to znaci da ja ne posedujem karakter? Zapravo, da li ja uopste postojim?

vozac

05.06.2018. 14:57

Hahahahaaaa !!! "Kod nas je u ovaj auto većinom spakovana menadžersko-direktorska bratija, koja, doduše, poslednjih godina, umesto u “mečke” i “bembare” radije uskače u “škode oktavije”, navodno savetovana od pi-ar službi da je bolje da ne bodu oči." Ko je vozio Mecku ,BMW ili Audi ,tesko da ce da upadne u Skodu,a to su price za malu decu sto se pise u tekstu iznad. To su posrnule firme i "menadzeri",pa nalaze izgovor -da ne upada u oci ! Zamisli? Drugo, 3 Skode = 1 Mecka. To je racunica.