Umetnički predmeti stvaraju uspešne osobe
17. 02. 2017. u 16:28
Osobe koje su uspešne u poslu, kao i one koje su patentirale izume, bile su osam puta više angažovane u umetničkim predmetima tokom školovanja u odnosu na ostale, tvrde istraživači iz Mičigena
Istraživanje naučnika sa Univerziteta Mičigen pokazalo je da su osobe koje su uspešne u poslu, kao i one koje su patentirale izume, bile osam puta više angažovane u umetničkim predmetima tokom školovanja u odnosu na ostale.
Naučnici su došli do ovog saznanja pošto su utvrdili da je čak 93 procenta uspešnih diplomaca pohađalo časove muzičkog i likovnog ili su bili angažovani u literarnoj i glumačkoj sekciji, kao i kreativnim radionicama.
Na osnovu tih rezultata, zaključeno je da umetničke aktivnosti definitivno podstiču razvoj kreativnog mišljenja, pomažu deci u školovanju, a i kada odrastu jer bolje rešavanju komplikovane probleme i suočavaju se sa složenim životnim situacijama.