“Strano telo” u Veneciji
07. 09. 2018. u 18:33
Na 75. festivalu u Veneciji počinje prikazivanje kratkog filma “Strano telo” mladog reditelja Dušana Zorića, jedinog ostvarenja iz Srbije koje će na jubilarnoj Mostri imati svetsku premijeru u okviru takmičarskog programa

Dušan Zorić
NA 75. festivalu u Veneciji počinje prikazivanje kratkog filma “Strano telo” mladog reditelja Dušana Zorića, jedinog ostvarenja iz Srbije koje će na jubilarnoj Mostri imati svetsku premijeru u okviru takmičarskog programa, a reč je o selekciji “Horizonti”.
Uzbudljiva dvadesetominutna priča, u kojoj Zorić govori o svojoj generaciji, mladim ljudima koji su u potrazi za identitetom, skrenula je pažnju selektora jednog od najprestižnijih festivala u svetu, i pokazala se kao iznenađenje i za samog autora.
PROČITAJTE JOŠ: Počasni Oskari za životna ostvarenja u novembru
- “Strano telo” je moj ispitni film sa treće godine fakulteta, i niko nije očekivao da će se naći na Mostri. Priča prati jednog postadolescenta koji u susretu sa žrtvom seksualne traume otkriva neke svoje animalne nagone. Jedan od selektora Venecije mi je rekao da je bio vrlo potresen posle gledanja mog filma, i to sam shvatio kao kompliment - kaže Zorić.
Glavne junake takmičarskog filma u Veneciji igraju Dubravka Kovjanić, Marko Grabež, Mihajlo Jovanović, Miodrag Dragičević i Sara Simović, a scenario zajedno sa Zorićem potpisuje Boris Grgurović. “Strano telo” snimljeno je u produkciji Fakulteta dramskih umetnosti, pod mentorstvom reditelja Darka Bajića i Maje Miloš, i u saradnji sa producentskom kućom Non-Aligned Films.