Knjiga o Radmiloviću
02. 11. 2017. u 15:37
U okviru tradicionalne pozorišne smotre u Zaječaru promovisana je knjiga o Zoranu Radmiloviću i premijerno prikazan film o glumačkoj legendi - "Život iza zavese" autora Dušana Stojanovića

FESTIVAL "Dani Zorana Radmilovića", koji se 26. put održava u Zaječaru od 28. oktobra do 4. novembra, nastavlja se večeras izvođenjem predstave "Mirna Bosna" sarajevskog Kamernog teatra 55, te sutrašnjim gostovanjem Zvezdara teatra sa predstavom "Hipnoza jedne ljubavi" Dušana Kovačevića. Poslednje večeri, u subotu, nastupiće ansambl Pozorišta Timočke Krajine "Zoran Radmilović" sa predstavom "Krađa, svađa itd..." po tekstu i u režiji Miroljuba Rikija Nedovića.
U okviru pratećeg programa festivala, u utorak je u zaječarskom teatru promovisana knjiga o Zoranu Radmiloviću i premijerno prikazan film o glumačkoj legendi - "Život iza zavese" autora Dušana Stojanovića. Ovaj film i istoimeni, prvi roman o slavnom glumcu, donose novo čitanje života velikog umetnika i neke do sada neobjavljene istine.
PROČITAJTE JOŠ: Dejan Mijač: Stalno sam popravljao jednu te istu predstavu
Večeras će, takođe u okviru pratećeg festivalskog programa, od 19 sati u Pozorištu Timočke Krajine "Zoran Radmilović" biti održana promocija novih izdanja Sterijinog pozorja, knjige i časopisa "Scena", o kojima će govoriti dr Miroslav Miki Radonjić, teatrolog i direktor Pozorja.