Sa sjajem purpura
14. 09. 2016. u 13:49
U vreme digitalnih printova, video-radova i instant kulture klasična slikarska veština ima u umetnosti još mnogo toga da kaže, smatra slikar Predrag Peđa Milošević
.jpg)
Delo Predraga Peđe Miloševića
U VREME digitalnih printova, video-radova i instant kulture klasična slikarska veština ima u umetnosti još mnogo toga da kaže, smatra slikar Predrag Peđa Milošević. Njegova dela rađena tehnikom ulje na platnu, nastala u poslednjih nekoliko godina, naći će se na izložbi "Purpur i tirkiz", koja će danas u 19 časova biti otvorena u Kući kralja Petra na Senjaku.
U ovim radovima umetnik preispituje uticaj i značenje estetike i filozofije evropskog "zlatnog veka" na savremeno izražavanje klasičnom slikarskom tehnikom.
- Slikarstvo Predraga Miloševića iz ciklusa "Purpur i tirkiz", svojevrsna je intimistička umetnost figurativnog usmerenja, snažno oslonjena na veštine i način promišljanja starih majstora i tradicionalne vrednosti flamanskog, španskog i venecijanskog likovnog iskaza - ističe likovni kritičar Zvonimir Osrečki. - Ono što autor želi da poruči tirkizom i purpurom, jesu lepota, ljubav i užitak u imaginarnom putovanju sa osobom na koju se čeka, odnosno partnerstvo koje će dovesti do emotivnog ispunjenja i ujedinjenja prošlosti i budućnosti u - sadašnjost!
RENOMIRANI AUTOR
Milošević (1960) je rođen u Zemunu, a diplomirao je na Fakultetu primenjenih umetnosti, na katedri slikarstva u klasi profesora Rajka Nikolića. Početkom devedesetih godina prošlog veka živeo je i radio u Španiji kao profesionalni umetnik. U poslednjih nekoliko godina izlagao je na više od četrdeset izložbi u zemlji i inostranstvu, učestvovao na nekoliko prestižnih likovnih kolonija i simpozijuma.
pera
14.09.2016. 18:51
Ovde se ne govori o umetnosti nego vestini. U dobu digitalizacije i digitalne fotografije izlisno je slikati ono sto kompjuter moze bolje da uradi.
@pera - A ko je to ustvrdio da je tako nešto izlišno, po kojoj logici? Dva fotoaparata neće napraviti istu sliku, a kamo li porediti ''digitalizaciju'' i živog čoveka i njegovu kreaciju! Pero, ne počinje svet sa tobom i tvojim znanjem. Naročito tu ne završava.
Komentari (2)