Biblioteka Beograd: Deset najčitanijih knjiga u 2015.
15. 01. 2016. u 23:45
Prvo mesto, među deset najčitanijih knjiga prošle godine, je roman Mišela Uelbeka "Pokoravanje", a iza njega triler Ju Nesbea "Sneško"

foto N.Fifić
Za taj roman urednik i vlasnik "Booka" Ivan Bevc primio je nagradu.
Na drugom mestu je triler Ju Nesbea "Sneško" u izdanju " Lagune" koja je na toj listi imala još dve knjnige: "Uhvaćen" Harlana Kobejna koji se našao na petom mestu i "Ubiti pticu rugalicu" na devetom mestu, koju je "Laguna" objavila u saradnji sa "Platoom".
Izdavačka kuca "Vulkan" zauzela je treće mesto romanom "Devojka od papira" Gijoma Musoa, dok je četvrto pripalo "Geopoetici" sa romanom "Kafka na obali mora" Harukija Murakamija.
Roman Irvina Jaloma "Lečenje Špenhauerom", koji je objavio "Plato" zauzeo je šesto mesto a na sedmom se našao "Na rubu večnosti " Kena Foleta" u izdanju "Evro booka".
"Booka" je zauzela osmo mesto romanom Frederika Begbedea "Romantični egoista", a na desetom se našla knjiga "Psihijatri, psiholozi i drugi bolesnici" Rodroga Munjosa Avie u izdanju "Samizdata B92".
Miodrag
16.01.2016. 02:47
Drago mi je zbog Beogradske ali Niška biblioteka je užas. Nove knjige nisu nisu kupili najmanje 3 godine, dobiju poneku knjigu ko zna odakle pa nemaju ni trilogije a kamo li veće komplete. Imaju prvu, treću,četvrtu pa sedmu knjigu i slično. Gde idu pare od članarine niko ne zna.
Ни у БГБ се не купују књиге од чланарине. Средства за то нам даје Град. А чланарину трошим директорка на путовања по свету....да вас утешим
Niska biblioteka zasluzuje sve pohvale. Bez podrske grada, sve cine sopstvenim snagama da podignu nivo usluga. I uspeva im. Podrska za nisku biblioteku,
Komentari (3)