Vesić: Obnova Savskog trga neće zaustaviti saobraćaj
09. 08. 2019. u 15:29
"Trg će biti kružnog oblika, saobraćaj će se kretati tokovima, a u sredini će biti pešačka zona", rekao je zamenik gradonačelnika Beograda

Goran Vesić,foto P.Mitić
Pročitajte još: Izmene u saobraćaju u Beogradu tokom snimanja serije
On je naveo da će prvi radovi biti izmeštanje crpne stanice koja će se nalazite kod Spomen-obeležja žrtvama rata i braniocima otadžbine od 1990. do 1999. godine, kao i da će početi rekonstrukcija fasade i krova zgrade Stare železničke stanice.
Pročitajte još: Knez Mihailova: Kablove krili ispod kocaka
"Za vozače je važno da saobraćaj neće biti potpuno zaustavljen jer će se prvo raditi kružni tokovi, da bi se po puštanju saobraćaja zatvarao centralni deo koji će biti pešačka zona. U isto vreme radimo i Bulevar Vudroa Vilsona, koji ima četiri trake i ide paralelno sa Savskom ulicom, završeno je dve trećine ove ulice, a u narednih nekoliko dana biće završena veza koja će poslužiti građanima da se automobilima prebace iz Savske ulice prema ovom bulevaru", rekao je Vesić.
On je kazao da će do februara biti gotov Savski trg i rekonstruisana Savska ulica, i da će Bulevar Vudroa Vilsona raditi u punom kapacitetu, čime će se stvoriti uslovi za početak rekonstrukcije Ulice kneza Miloša.