Ocene vide na internetu
17. 12. 2018. u 22:15
Medicinska škola "Nadežda Petrović" u zemunu prva "povezala" roditelje svih đaka sa elektronskim dnevnicima
.jpg)
Foto Tanjug
MEDICINSKA škola "Nadežda Petrović" u Zemunu prva je obrazovna ustanova u prestonici, koja je roditeljima "dozvolila" uvid u elektronski dnevnik. Mame i tate su nedavno dobile šifre, pomoću kojih, u svakom trenutku, mogu da vide ocene svoje dece, opravdane i neopravdane izostanke, angažovanje na času, primedbe nastavnika. Ostale škole, koje imaju e-dnevnike obavestile su roditelje da dostave svoje i-mejl adrese, što je uslov da dobiju šifru za ulaz u aplikaciju.
Prema rečima Radice Stojanović, direktorke Medicinske škole u Zemunu, odziv roditelja je, zasada, zadovoljavajući, a očekuje se da će biti i bolji. Da bi se pristupilo elektronskom dnevniku, potrebno je imati i-mejl i internet.
- Ima roditelja koji nemaju i-mejlove, pa i dalje dolaze u školu da se raspitaju o ocenama i uspehu svoje dece - kaže Stojanovićeva. - Očekujemo da će još njih prihvatiti da bude povezano sa elektronskim dnevnikom. Potrebno je da prođe vreme, kako bismo uvideli kakvi su rezultati novog načina praćenja rada učenika.
U najvećoj osnovnoj školi u Srbiji "Nikola Tesla" u Vinči u toku je prikupljanje podataka od roditelja, kako bi se uključili u sistem elektronskog dnevnika. Prethodno su i nastavnici prošli obuku, a roditelji treba da popune određene formulare, posle kojih će dobiti svoju šifru, ali samo pod uslovom da imaju svoj i-mejl.
- Uvođenje elektronskog dnevnika je dobar potez, ali se nadam da neće uticati na to da roditelji ređe dolaze u školu - kaže Dragoljub Gačić, direktor OŠ "Nikola Tesla" u Vinči. - Praksa je da se interesuju za ocene dobrih učenika, dok mame i tate loših đaka retko dolaze u školu. Plašim se da će i sada, oni čija deca imaju slabiji uspeh i izostanke, kada uđu u aplikaciju samo da "prelete" preko ocena, izostanaka i komentara profesora.
Gačić ističe da će u nižim razredima, kompjuteri biti u svakoj učionici, dok u višim to, zasada, nije izvodljivo, pa će profesori koristiti računare i u zbornici i biblioteci. Takođe, moguće je i da elektronske dnevnike "popunjavaju" i sa svojih telefon i tableta od kuće.
Medicinska škola u Zemunu Foto Google maps
.jpg)
PEDAGOŠKE SVESKE
U ŠKOLAMA koje su uvele elektronske dnevnike nema starih crvenih, koje su profesori nosili kada krenu na čas. Kako se može dogoditi, da i elektronika otkaže, pitali smo direktore šta će se desiti, ako sistem padne i izbriše se sve što je zabeleženo. Kako su nam objasnili, ne postoji sistem zaštite, ali srećom većina profesora vodi svoje pedagoške sveske, tako da će ocene ostati "upisane".
Pop
17.12.2018. 23:30
Mi smo to imali pre 5 godina u oš Petar Kočić, ali je opstalo samo pola godine jer naravno oni koji su trebali da ažuriraju dnevnike, nisu to radili. Tako će biti i ovde.
Komentari (1)