Novogradska: Urušen vrtić Pčelica Maja
21. 09. 2018. u 11:53
Popustili stubovi zgrade obdaništa u Novogradskoj ulici zbog sleganja zemljišta. Jedan kraj vrtića je krenuo ka ulici, a drugi ka susednim kućama. Stanari ulice čekaju izveštaj Zavoda za veštačenje
.jpg)
Deca su na vreme iseljena iz objekta
VRTIĆ "Pčelica Maja" u Novogradskoj ulici u Zemunu počeo je da se urušava! Kako pričaju stanari ove ulice, koji skoro dva meseca imaju problem sa klizištem i napuklim kućama, pre dva dana u predškolskoj ustanovi pala su dva stuba.
- Čuli smo jak prasak u sredu uveče, kao da je nešto palo - kažu stanari. - Ujutro smo videli da su se urušili stubovi u vrtiću i da se taj objekat bukvalno razdvojio. Jedan kraj vrtića je krenuo ka ulici, a drugi ka našim kućama. Nije nam svejedno, naši domovi su ionako napukli, a sad nam preti opasnost od obrušavanja zidova vrtića.
Podsetimo, deca iz vrtića "Pčelica Maja" premeštena su u obližnju predškolsku ustanovu, čim su se, krajem jula, pojavile prve pukotine na kućama u Novogradskoj. Gradski Zavod za veštačenje je tada rekao da će vrtić biti srušen, a stanari još čekaju njihov izveštaj koji će utvrditi uzroke pukotina i katastrofalne štete u ovoj zemunskoj ulici.
PROČITAJTE JOŠ: Otkud bageri u Novogradskoj?
Posle izveštaja stanari će odlučiti da li će se seliti u privremeni smeštaj u Kamendinu, koji im je Opština dodelila.
.jpg)
.jpg)
SVE SE TRESE
TERETNA vozila, uprkos zabrani, i dalje prolaze kroz Novogradsku ulicu. Stanari kažu da više nemaju strpljenja i da im nije svejedno kad im se zatresu ionako napukli zidovi, dok ulicom prolaze autobusi i teretna vozila.