Starbaks otvara 10 kafeterija

M. N. S.

05. 06. 2018. u 11:06

Čuveni američki ugostiteljski lanac ove godine stiže u Srbiju. Zainteresovani za Knez, šoping-centre i Aerodrom

Старбакс отвара 10 кафетерија

Mrežom "Starbaks" restorana upravljaće srpski menadžeri

GOTOVO da nema američkog filma u kome se bar na nekoliko sekundi ne pojavljuju scene iz "Starbaks" kafea. Priliku da uživaju u njihovim napicima već tokom ove godine imaće najpre Beograđani, a zatim i građani širom Srbije. Čuveni američki ugostiteljski lanac je najavio da stiže u našu zemlju, a "Novosti" saznaju da je u planu da se za početak u srpskoj prestonici otvori 10 kafea.

"Starbaks" u Srbiju dovodi "Am Rest", najveći operater restorana u centralnoj Evropi. Planiraju da u Beogradu otvore 10 lokala, a sigurne su lokacije u Knez Mihailovoj ulici, velikim šoping-centrima i na Aerodromu "Nikola Tesla". Kako saznajemo, srpskom mrežom "Starbaks" restorana upravljaće srpski menadžeri.

- Veoma nam je drago što smo kroz otvaranje svog prvog lokala u Beogradu u stanju da gostima u Srbiji ponudimo jedinstveno "Starbaks" iskustvo - rekao je Adam Mularuk, predsednik za "Starbaks" u kompaniji "Am Rest". - Ova zemlja ima bogatu kulturu kafe i unapred se radujemo što postajemo njen deo, te što ćemo posetiocima pružiti mesto gde će moći da uživaju u kvalitetnoj kafi i otkriju našu strast.



"Am Rest" trenutno vodi više od 300 "Starbaks" kafea u sedam zemalja - Poljskoj, Nemačkoj, Češkoj, Slovačkoj, Mađarskoj, Rumuniji i Bugarskoj.

- Za nas je to veliko priznanje i dokaz da velike svetske kompanije vide da tržišta Srbije i Beograda rastu, da je potencijalno dobro za investiranje, ali i da prepoznaju veliki broj turista koji dolaze u naš grad - rekao je Goran Vesić, menadžer grada Beograda. - "Starbaks" je pre svega međunarodni brend i prvenstveno je poznat turistima koji dolaze iz zemalja gde ta kompanija već radi.

On je dodao da razgovori sa predstavnicima "Starbaksa" traju skoro godinu dana i da se grad Beograd potrudio da im ponudi uslove kako bi oni došli u naš grad.

"Starbaks kofi kompani" osnovana je 1971. godine. Pod njenim imenom u svetu posluje 27.000 restorana i najveća je firma na globalnom tržištu prženja i prodaje specijalne kafe.


PRESUDILI TURISTI

ODLUKA da "Starbaks" dođe u Srbiju "pala" je posle objavljivanja podataka o velikom rastu broja turista tokom ove godine. Interesovanje stranaca za Beograd i srpske gradove bila je presudna u odlučivanju gde će širiti mrežu svojih restorana.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

Djole

05.06.2018. 15:52

To je onaj isti Starbaks koji Velikoj Britaniji za dvadeset godina nije platio porez jer kao posluju s gubitkom. A posluju s gubitkom jer kafu kupuju po ogromnim cijenama od Svajcarskog Starbaksa i pri tome su zaduzeni i otplacuju ogromne kamate Starbaksovoj banci u Australiji. Ha ha ha! Ako mogu tako sa Britanijom, kako li ce da posluju sa Drzavom Srbijom?

Ja

05.06.2018. 16:02

Ja neću ići u Starbucks osim sto cu slatko da idem na aerodromu, muka mi je od one iz of aerodromskog kafea ubedljivo najskuplje, a malo je reći najgore kafe koju sam ikada popio, a pio sam je verujte svuda.

vlajko

06.06.2018. 12:38

Samo neka oni idu u star baks kafe ja odo u kafe bistro tamo je najbolja kafa.Ćao