Danak žurbi kod Franša
19. 05. 2018. u 20:15
Pešaci često stradaju na tramvajskim šinama u centru. Iako postoje, podzemne prolaze sugrađani retko koriste

DEO Bulevara oslobođenja ispred restorana "Franš" jedna je od crnih tačaka u gradu. Tu, na šinama, u četvrtak uveče poginula je Beograđanka kada je na nju naleteo tramvaj. Nesrećna žena je na tom mestu pretrčavala ulicu, kada je na nju naletelo vozilo sa liniji 10, koje se kretalo ka Slaviji.
Uprkos dobroj preglednosti, nezgode u ovom delu grada su česte. Vozači tramvaja daju gas, pošto semafora nema od Trga oslobođenja do Veterinarskog fakulteta. Pešaci, pak, imaju drugih problema. Podzemni prolaz koriste kako bi sa autobuskog stajališta na desnoj strani ulice stigli do pešačkog ostrva na sredini Bulevara oslobođenja, gde se nalazi autobusko stajalište za vozila koja idu ka Vojvode Stepe, i stanica za tramvaje koji voze ka Slaviji.
Ipak, kada sa ovog središnjeg dela žele da stignu do tramvajskog stajališta baš ispred ulaza u restoran "Franš", podzemni prolaz nije opcija. Bliže je preći preko tramvajskih šina. Tu je sekund neopreznosti dovoljan je da neko nastrada. Osim na ovom mestu, pešaci često pretrčavaju šine i kako bi stigli do stanice voza "Karađorđev park".
PROČITAJTE JOŠ - OPASNA MIRIJEVSKA SAOBRAĆAJNICA: Na raskrsnici stradaju deca
Ograda postoji, ali samo oko stajališta, kako bi putnici koji tu čekaju prevoz bili bezbedniji. Propise retko ko poštuje.
Iz GSP kažu da su nesreće na ovom delu česte, kao i da je neopreznost pešaka najčešći uzrok stradanja. Tvrde i da je više nezgoda na Autokomandi zabeleženo od kada je Bulevar rekonstruisan, odnosno od kada su šine oko Trga oslobođenja izmeštene, pošto sada i tramvaji ulaze u kružni tok kada izađu iz Ulice vojvode Stepe.
Dule
22.05.2018. 08:16
Kad bi svako odgovarao za svoje postupke,ne bi vise pretrcavali ulicu van prelaza.....
Komentari (1)