Bez grejanja ostalo više od 1.600 stanova

S. Vidačković

08. 03. 2017. u 14:06

Havarija na gasovodnoj mreži u Mirijevu, problemi na delovima Palilule i Zvezdare. Uprkos velikom kvaru, sistem u funkciji od četvrtka

Без грејања остало више од 1.600 станова

BEZ gasa, odnosno bez grejanja i potrošne tople vode juče u popodnevnim satima ostalo je više od 1.600 domaćinstava u naseljima Mirijevo, Karaburma i Stara Karaburma. Do kvara na gasovodu je došlo zbog obrušavanja zemlje na jednom delu mreže u Ulici Matice srpske u Mirijevu. Stanovi će biti topli najranije sutra, potvrdili su u Javom preduzeću "Srbijagas".

Iako više ne vlada "debeli" minus, hladne gasovodne cevi u hodnicima zgrada u Ulici dr Đorđa Jovanovića nagoveštavaju da u stanovima nije prijatno, pogotovo u večernjim časovima. Korisnici tvrde da nisu bili obavešteni o prekidu isporuke gasa.

- Hladno je, kako nije, vidite kako sam se obukla u kući - priča reporterima "Novosti" penzionerka Ljubica Ristivojević, koja je iz medija saznala da će stan biti hladan i naredna dva dana. - Ja sam penzionerka i celi dan provedem u kući, na gas kuvam, preko dana skoro da i neću osećati da nema grejanja, ali uveče... moraću ranije u krevet.

Sinoć su radijatori bili hladni i širom Palilule, kod svih onih koji nisu našli neki alternativni način grejanja - pomoću klima-uređaja ili grejalica.

REPRIZA Stanovnicima Mirijeva i Karaburme ovo nije prvi put da usred grejne sezone ostaju bez gasa. U oktobru 2014. godine, došlo je do prekida isporuke gasa na nekoliko časova zbog izmeštanja dela gasovoda Konjarnik - Voždovac. Slična situacija se ponovila u septembru prošle godine zbog izvođenja radova na istom kraku gasovodne mreže.

Kako navode iz JP "Srbijagas", preventivno je isključena deonica gasovoda gradske mreže GM 05-04, zbog havarije koje je izazvalo treće lice.

- Potrošači gasa nisu bili ugroženi ni u jednom trenutku, a zbog složenosti oštećenja, nakon izvršene ekspertize, u roku od najviše 48 časova biće utvrđen rok za sanaciju ovog gasovoda - kažu iz "Srbijagasa".


GRADIO ZGRADU, PRESEKAO MREŽU

Prema prvim informacijama, do kvara je došlo u blizini glavne stanice gasovoda, kad je jedan investitor gradeći zgradu prekinuo cevi za dopremanje gasa.

Navodno, havarija je bila velikih razmera, pa su tri glavne crpne stanice ostale bez dotoka gasa za dalje isporučivanje krajnjim korisnicima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije