Španci u aprilu otvaraju gradilište
04. 03. 2016. u 14:25
Ugovor sa izabranim izvođačem, španskom kompanijom "Rubau" potpisan je juče, a radovi vredni 13,5 miliona evra, prema rečima izvođača, trebalo bi zaista da počnu 1. aprila

Foto N.Fifić
VEST o nastavku izgradnje severnih pristupnih saobraćajnica Mosta na Adi mnogi su primili kao prvoaprilsku šalu. Međutim, ugovor sa izabranim izvođačem, španskom kompanijom "Rubau" potpisan je juče, a radovi vredni 13,5 miliona evra, prema rečima izvođača, trebalo bi zaista da počnu 1. aprila.
Ugovor o izgradnji dela Unutrašnjeg magistralnog poluprstena (UMP), od Tošinog bunara do Ulice Đorđa Stanojevića, potpisali su direktor Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda Branislav Popović i direktor za Istočnu Evropu španske kompanije "Rubau" Markos Ruiz Beltran, a svečanosti je prisustvovao i gradski menadžer Goran Vesić, koji je rekao da je rok za izvođenje radova 365 dana.
Deonica od Tošinog bunara do Đorđa Stanojevića dugačka je dva kilometra i ima tri četvorokrake raskrsnice, dve rampe i četiri priključka po sistemu uliv-izliv. Raskrsnice se nalaze na ukrštanju sa Bulevarom Crvene armije, Omladinskih brigada i Tošinim bunarom.
Krajnji rok za uvođenje izvođača u posao je 7. april ove godine.
PROJEKAT KOČILA "DIVLjA" NASELjA
IZGRADNjA nedostajućeg dela UMP zaustavljena je pre šest godina. Kredit Evropske investicione banke kojim se finansiraju radovi bio je u zastoju jer nisu raseljena neformalna naselja koja su se nalazila na trasi saobraćajnice.U protekle dve godine grad Beograd je sa ovog prostora raselio više od 50 porodica.
TREĆI VELIKI POSAO U SRBIJI
ŠPANSKA firma "Rubau" je već dobila dva izuzetno značajna posla u Srbiji, ali će joj ovo biti prvi značajniji projekat u prestonici.
Kompanija sa Iberijskog poluostrva debitovala je na našem terenu 2013. godine izvodeći radove na deonici auto-puta Čiflik - Pirot, a 2015. od Doline do Vladičinog Hana.
Strašno sam ljut
04.03.2016. 21:49
Nije jasno dokle će strane firme da dobijaju poslove po Srbiji. A političari na sva usta žale za propadanjem srpskog građevinarstva. Šta je u pitanju? Korupcija i bolje podmazivanje od stranaca naših odgovornih za tzv. "tendere"? Ili nedostatak kapitala? Ako je to u pitanju, da bi zaposlila ljude, država bi morala da pomogne domaće firme pa makar one bile i skuplje od stranih. Ovako, stranci za siću zapošljavaju naše radnike a zarade idu u inostranstvo. Dokle tako? Hoćete da uništite Srbiju?
Komentari (1)