Vašar kraj porte manastira

B. H.

24. 08. 2010. u 21:09

U jeku pripreme za tradicionalnu manifestaciju koja se održava na Veliku Gospojinu ispred Rakovičkog manastira

TRADICIONALNI vašar na Veliku Gospojinu ispred Rakovičkog manastira, održaće se 28. avgusta, bez obzira na to što nije prošlo ni godinu dana od sahrane poglavara SPC, patrijarha Pavla. Pripreme za manifestaciju, koja je godinama "magnet" za hiljade posetilaca, u punom su jeku, u šta su se uverili i reporteri "Novosti"

SAHRANA NJEGOVA svetost patrijarh srpski Pavle sahranjen je 19. novembra prošle godine, po sopstvenoj želji, u porti manastira Svetih arhangela Mihaila i Gavrila u Rakovici. Na poslednjem ispraćaju poglavara SPC bilo je više od 600.000 ljudi.

Nekoliko zabavnih parkova je u fazi montiranja, dok se šatori očekuju koliko u četvrtak.

Iz opštine Rakovica kažu da nisu organizatori vašara i da on ne spada pod njihovu nadležnost.

- Opština nije organizator te manifestacije - rekla nam je Slađana Rikić zadužena za odnose sa javnošću Rakovice. - To se održava na crkvenom prostoru i verovatno su oni morali da daju "zeleno svetlo" privatnom licu koji organizuje manifestaciju.

Pored toga što su pripreme u toku, žitelji Rakovice se slažu da bi vašar mogao da se odloži ove godine.

- Svake godine se radujemo vašaru, ali mislim da bi bilo prigodno da se u znak sećanja na pokojnog patrijarha ovaj put ne okupljamo na taj način - kaže nam Milan Ilić. - Buka, galama i muzika nisu prigodne u ovom trenutku.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Dragomir

25.08.2010. 01:31

Koji,bre,šatori pored groba?Patrijarh Pavle je sahranjen unutar dvorišta manastira a šatori su daleko od kapije!