NOVI BEOGRAD NA KORAK DO TITULE: Aktuelni šampion poveo u finalu plej-ofa

Tanjug

19. 05. 2024. u 22:09

VATERPOLISTI Novog Beograda pobedili su Radnički rezultatom 14:13 i tako poveli 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa.

НОВИ БЕОГРАД НА КОРАК ДО ТИТУЛЕ: Актуелни шампион повео у финалу плеј-офа

Gosti iz Kragujevca pružili su izuzetno snažan otpor, a ekipa trenera Živka Gocića tek u poslednjoj četvrtini obezbedila je važan trijumf.

Radnički je tokom druge i treće četvrtine u nekoliko navrata imao dva gola prednosti, a domaći su tek u finišu treće deonice golom Alavara Granadosa uspeli da naprave preokret i stignu do vođstva (10:9).

Iskustvo i kvalitet Novobograđana u poslednjem kvartalu došli su do izražaja, pa je ovosezonski osvajač Kupa i regionalne Premijer lige rešio meč u svoju korist, a odlučujući gol 34 sekunde pre kraja postigao je Granados, koji je sa tri pogotka bio najefikasniji u pobedničkom taboru. Novi Beograd je tako stigao na korak do odbrane titule u domaćem prvenstvu.

Finalna serija igra se na dve dobijene utakmice, a revanš je na programu u subotu 25. maja u Kragujevcu.

BONUS VIDEO: "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima