SELTIK JE KRALJ ''OLD FIRMA'': Zeleno-beli nadigrali Rendžers, jedan bod ih deli od nove titule

Filip Milošević

11. 05. 2024. u 15:57

Jedan od najvećih derbija na svetu pripao je Seltiku pošto su trijumfovali protiv Rendžersa sa 2:1 i sada su na samo jedan korak od nove titule.

СЕЛТИК ЈЕ КРАЉ ОЛД ФИРМА: Зелено-бели надиграли Ренџерс, један бод их дели од нове титуле

Bio je ovo "Old Firm" koji je i odlučio titulu, s obzirom da su ostala još dva kola do kraja i da Seltik ima šest bodova više.

Prvenstveno se gleda gol razlika, a Seltik ima +6 u odnosu na Rendžers i u poslednja dva kola potreban im je bod da osiguraju trofej.

U 35. minutu je O'Rajli doveo Seltik u prednost, da bi tri minuta kasnije autogol postigao Lundstram i domaćin je duplirao prednost.

Smanjio je Rendžers u 40. minutu preko Desersa i vratio se u igru.

Ipak, potpuni tragičar Lundstram posle autogola dobija crveni karton u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena i ostavlja Rendžers sa desetoricom.

Tokom drugog poluvremena Seltik je imao nekoliko sjajnih šansi ali nije uspeo da postigne još neki pogodak, dok su gosti bili bezopasni.

Ove sezone, zeleno-beli su neporaženi u derbijima sa ''policajcima''.

BONUS VIDEO: MUK U HUMSKOJ: Bivši igrač Zvezde u finišu meča srušio Partizan