PARTIZAN NASTAVIO LOŠ NIZ: TSC drugi put pobedio crno-bele u Humskoj

28. 04. 2024. u 21:31 >> 21:34

Fudbaleri Partizana nastavili su lošu seriju rezultata pošto su pretrpeli poraz na svom stadionu od ekipa TSC-a u 32. kolu Superlige Srbije.

ПАРТИЗАН НАСТАВИО ЛОШ НИЗ: ТСЦ други пут победио црно-беле у Хумској

Ovo je crno-belima četvrti vezani poraz i sada je i drugo mesto na tabeli dovedeno u pitanje.

Iako su Partizan i TSC navikli navijače da na njihovim mečevima bude veliki broj golova, ovoga puta to nije bio slučaj. Ni jedna ekipa nije imala preveliku inicijativu, ali su gosti tokom većeg dela meča bili nešto opasniji i to su rezultatski i pokazali. Iako se u tim Igora Duljaja vratio Saldanja, nije Brazilac uspeo mnogo da pomogne. Gosti iz Bačke topole su polako, strpljivo gradili napade i uspevali da postignu ono što je bio cilj.

Nakon ovog meča TSC se približio Partizanu na četiri boda razlike. Crno-beli u narednom kolu igraju protiv Vojvodine na svom terenu, dok izbaranci Žarka Lazetića idu na noge šampionu Srbije Crvenoj zvezdi.

Partizan -  TSC 1:2(Ćirković 29', Natho 35', Jovanović 76')

Drugo poluvreme:

90' + 7' - Kraj utakmice!

90' - Sudija je produžio meč za sedam minuta

85' - Sjajno je posle prekida Zahid pronašao Kastilja, ali je sudija nakon VAR provere ustanovio da je Ekvadorac bio u ofsajdu.

80' - Čarke između članova stučnog štaba TSC-a i Partizana. Jedan od pomoćnih trenera gostiju je dobio crveni karton.

76' - Opet šok u Humskoj! Saša Jovanović kako je ušao u igru, uspeo je da matira Aleksandra Jovanovića i donese prednost svojoj ekipi.

71' - Jovanović je zamenio Stanića u ekipi TSC-a, čime pokušava da poboljša igru Žarko Lazetić.

67' - Kalulu je zamenio Goha.

66' - Opet grub start, ali ovog puta od strane Kovačevića koji je takođe zaradio žuti karton.

62' - Još jedna solidna šansa TSC-a. Dobro je prošao Pantović, ali opet nije pogodio.

59' - Grub start Radina na sredini terena nad Zahidom. Sudija je pokazao žuti karton igraču TSC-a.

56' - Pantović je sjajno protrčao, ali je reakcija Filipovića bila sjajna i uspeo je da zaustavi ubojitog napadača.

54' - Fudbaleri Partizana su tražili jedanaesterac nakon igranja rukom jednog igrača TSC-a, međutim sudija je samo odmahnuo rukom.

46' - Počelo je drugo poluvreme! Sa centra su krenuli fudbaleri TSC-a.

Prvo poluvreme:

45' + 1' - Završeno je prvo poluvreme! Nakon dva gola, ponovo nije bilo izglednih prilika i sa istim rezultatom se otišlo na prvu pauzu.

36' - Veliki promašaj Pantovića! Bio je sam pred golom crno-belih, ali nije uspeo da pogodi.

35' - GOL! Natho je velikom majstorijom iz slobodnog udarca doneo izjednačenje ekipi Partizana.

29' - GOL! Iz jedne šanse koja nije delovala preterano ozbiljno, Pantović je pronašao Ćirkovića koji se odlično snašao i matirao Jovanovića za vođstvo TSC-a.

22' - Idalje nema ozbljinijih prilika na obe strane. Tek po jedna šansa za Partizan i TSC ali ni jedna nije donela promenu rezultata. Neočeivano za ekipe koje su u prethodna dva susreta postigle ukupno deset golova.

14' - Dobra pozicija za Natha iz slobodnog udarca, ali je kapiten Partizana pogodio živi zid.

6' - Prva šansa za Partizan i Saldanju. Pokušao je Brazilac da dođe do gola ali nije uspeo.

4' - Prva velika šansa za TSC! Sa nekih desetak metara šutirao je Stanić, al je bio neprecizan

1' - Počela je utakmica! Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

SASTAVI TIMOVA:

Partizan: Jovanović - Stojković, Antić, Filipović, Kovačević - Kastiljo, Ovusu - Zahid,  Goh, Natho - Saldanja

TSC: Ilić - Cvetković, Stojić, Pejić, Petrović - Radin, Đakovac - Đorđević, Stanić, Ćirković - Pantović

Uoči meča:

Izabranici Igora Duljaja se nalaze u seriji od tri uzastopna poraza i čeka ih težak zadatak protiv ekipe koju sa klupe predvodi Žarko Lazetić. Strateg crno-belih je pred meč izjavio da je nekoliko igrača pod znakom pitanja, ali nije naglasio o kojim se fudbalerima radi.

Ove sezone Partizan ni jednom nije uspeo da savlada prošlogodišnjeg vicešampiona Srbije. U prvom susretu, igranom u Bačkoj Topoli bilo je 3:3, dok je na stadionu Partizana, TSC slavio rezultatom 0:4.

Ovaj meč će umnogome odlučivati i o drugom mestu. Partizan je trenutno drugi na tabeli sa 70 bodova, dok TSC ima sedam manje.

BONUS VIDEO: CRNO-BELA RADOST NA MARAKANI: Ovako je Partizan dao gol Zvezdi u 173. večitom derbiju